Okna energooszczędne jakie wybrać rolety żaluzje zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne nadstawne z dodatkową wkładką termiczną do okien energooszczędnych.

phoca_thumb_l_roleta_naokienna_zloty_dab_1Obecnie większość budynków jednorodzinnych jest wyposażona w rolety lub żaluzje zewnętrzne ze skrzynką niewidoczną zabudowaną w elewacji. Najlepsza roleta zabudowana, która minimalizuje mostki termiczne i umożliwia montaż na szerokich drzwiach tarasowych to system  rolet integro.

Wymaga on wcześniejszego przygotowania nadproża, aby po wykonaniu właściwej elewacji skrzynka została schowana w fasadzie budynku. Nie wszyscy budowlańcy i projektanci oferują to rozwiązanie. Najczęściej kopiują w projektach najpopularniejszy system rolet naokiennych ze skrzynką nad oknem – otwory okienne są podniesione o wysokość skrzynki rolety 16cm lub 20cm. Takie rozwiązanie jest najprostsze do wykonania jednak ma swoje wady: mostek termiczny na rewizji i brak mechanicznego zamocowania skrzynki do nadproża. Wybierając okna energooszczędne Thermic 90 o bardzo dobrym współczynniku izolacji mostek termiczny występujący na rewizji wpływa na obniżoną izolację całego okna z roletą.

 

Firma Mikołajczyk oferuje rolety nadstawne z dodatkową wkładką termiczną w skrzynce.

Jest to ocieplenie rewizji, które było dostępne jedynie na rynku niemieckim. Rozwiązanie ma certyfikat wystawiony przez IFT Rosenheim potwierdzający współczynnik izolacji skrzynki rolety U=0,80 W/m2K. Jedynym ograniczeniem jest maksymalna wysokość okna  wynosząca 1900mm. Koszt wkładki termicznej wynosi 15zł brutto za 120cm szerokości rolety.