kopuła nad domem

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo okna antywłamaniowe Protect Plus

Okna antywłamaniowe Protect Plus w klasie WK2 – pierwsze certyfikowane okno w Polsce.

oknaantywlamanioweWszyscy wiemy jak bardzo cenimy sobie bezpieczeństwo w zaciszu domowym. W domu chcemy czuć się bezpiecznie, jednak aby tak się stało musimy zadbać aby wszystkie elementy zabezpieczające współgrały ze sobą, zgodnie z powiedzeniem – dom jest tak bezpieczny jak jego najsłabszy punkt.

Najczęściej skupiamy się na solidnych drzwiach wejściowych zapominając o pozostałych składnikach jak okna, drzwi tarasowe czy brama garażowa. Oknoplast jako pierwsza w Polsce firma oferuje certyfikowane okna antywłamaniowe Protect Plus w klasie WK2. Aby uniemożliwić sforsowanie stolarki okiennej konieczne jest jej kompleksowe zabezpieczenie, barierę tą stanowią odpowiednio dobrane komponenty:

 

  • grzybekokucia antywłamaniowe Maco Multi-Matic w klasie WK2 posiadają specjalne czopy i.S na ramie, które po zamknięciu skrzydła ryglują się w zaczepach zamocowanych na ramie. Ważne jest aby zaczepy były przykręcone do stali a nie do tworzywa profilu. Okucia uniemożliwiają wyważenie skrzydła z ramy – jest to najpopularniejszy sposób włamania.
  • wkładka stalowa w okuciu – stosowana standardowo w okuciach Maco Multi-Matic WK2 i WK1 utrudniają przewiercenie skrzydła przy klamce.
  • szybap4szyby antywłamaniowe P4 są sklejone specjalną warstwą folii uniemożliwiającej wybicie, zastępują kraty z drutu o średnicy 10mm. Szyba taka posiada cztery warstwy folii. Niższy stopień bezpieczeństwa to szyba klasy P2 posiadająca dwie warstwy folii.
  • listwy wklejane WK2 – specjalne listwy zastosowane w oknie Protect Plus zabezpieczają przed wybiciem listew przyszybowych oraz przed wepchnięciem całej szyby do środka pomieszczenia
  • klamka_z_kluczemklamki z kluczykiem lub przyciskiem bardzo ważny i konieczny element okna antywłamaniowego – klamka zaryglowana w pozycji zamkniętej uniemożliwia przesunięcie okucia od zewnątrz oraz blokuje obrócenie trzpienia jeżeli nastąpiło przewiercenie skrzydła z zewnętrznej strony.

 

Warto wiedzieć, że koszt okien antywłamaniowych jest niższy niż rolet zewnętrznych, które często błędnie nazywamy antywłamaniowymi. Jeżeli nie interesuje nas tak wysoka ochrona polecamy zastosowanie samych okuć antywyważeniowych WK1 i klamki SECUSTIC. Takie zabezpieczenie zgodnie ze statystykami policyjnymi eliminuje 70% włamań do domków jednorodzinnych. Koszt okucia antywyważeniowego w oknach Oknoplast to 25zł za jedno skrzydło.

Przykładowy schemat rozmieszczenia zaczepów antywłamaniowych WK1 i WK2 w oknie dwuskrzydłowym:

wk1

wk2