Co wpływa na cenę bram garażowych?
- Szczegóły
Na cenę bramy garażowej wpływa wiele czynników, a rozpiętość cenowa wynika z obszernej różnorodności bram. Na rynku dostępne są bowiem bramy segmentowe, rolowane, uchylne i skrzydłowe. Najtańsze są bramy uchylne otwierane ręcznie, ale klinice najczęściej wybierają bramy segmentowe z napędem, które z oczywistych względów są droższe. Najprostsze bramy uchylne powstają z blachy trapezowej i poruszają się po metalowych prowadnicach. Natomiast bramy segmentowe zbudowane są paneli tworzących szczelny pancerz wypełnionych pianką poliuretanową, która stanowi warstwę izolacji termicznej.
Z czego wynika cena bramy garażowej?
Cena bramy garażowej zależy od:
- Rozmiaru – im większa brama tym jest droższa;
- Koloru – droższe są niestandardowe kolory i nietypowe okleiny;
- Elementów ozdobnych – cenę podnoszą przeszklenia i dekory;
- Rodzaju sterowania – tańsze są bramy sterowane manualnie, ale lepszym wyborem zwłaszcza w przypadku dużych rozmiarów są bramy z napędem;
- Dodatkowe wyposażenie – cenę podnoszą dodatkowe piloty, fotokomórki i zabezpieczenia antywłamaniowe.
Poza tym na cenę bramy wpływa koszt montażu i transportu, które zależne są od cennika wykonawcy. Cenę można obniżyć, zamawiając kompleksową usługę, czyli montaż całej stolarki otworowej w budynku.
Wycena bramy
Wybierając bramę garażową, zawsze warto poprosić o wstępną wycenę kilku produktów, zwłaszcza że dostępnych jest wiele różnych rodzajów bram. Przykładowy cennik ułatwi podjęcie decyzji i pozwoli dobrać najkorzystniejsze finansowo rozwiązanie. Wycena zawsze dokonywana jest indywidualnie z uwzględnieniem oczekiwań inwestora oraz pomiarów.
Bez wątpienia brama jest elementem, na którym nie warto oszczędzać. Odpowiednio dobrana brama wpływa bowiem na komfort eksploatacji garażu i bezpieczeństwo domowników.